Co je IPTV televize a v čem jsou její výhody

31. 03. 2021 | Zajímavosti

IPTV (anglicky internet protokol television) neboli internetová televize už dávno není službou pro vyvolené. Jen v Česku internetovou televizi online sledují statisíce lidí a na světě několik milionů.

Co je IPTV, v čem tkví její kouzlo, jaké výhody přináší a co umí oproti satelitnímu nebo kabelovému vysílání? Připoutej se, vezmeme tě do říše televize přes internet, kde je o zábavu postaráno.

 

Vyzkoušet IPTV zdarma

 

IPTV: co to je a jak funguje

Klasickou kabelovku nebo televizi přes satelit určitě dobře znáš. Tyto technologie využívají přenosu signálu kabelem, respektive vzduchem a za dlouhá destiletiletí se u nás zabydlely.

IPTV se od výše zmíněných, ale i jiných typů televizního vysílání liší právě způsobem, jak se dostává k divákům – v jejím případě signál do televize či jiného zařízení putuje přes internet. Využívá tedy přenosu po internetové síti jako takové.

IPTV poskytovatel vs. poskytovatel internetu
Poskytovatel internetu může zároveň poskytovat IPTV (například netbox poskytuje telku Kuki), ale také nemusí. Zkus tedy u svého internet providera zjistit, jestli internetovou telku nabízí, a pokud ne, vyber si ji samostatně od IPTV poskytovatele, který se specializuje na internetovou televizi. 

 

Internetová televize zkrátka funguje na jakémkoliv internetovém připojení od kteréhokoliv poskytovatele. Pokud internet splňuje aspoň základní požadavky na rychlost, hladce na něm IPTV zprovozníš a pustíš si ji odkudkoliv.

Není IPTV jako internetová televize

IPTV funguje na internetovém připojení, ale nepleť si ji s internetovými televizemi, které znáš z různých serverů. Některé TV kanály provozují své online vysílání a zpřístupňují starší obsah, což však nemá s IPTV nic společného.

 

IPTV zdarma na 14 dní

Výhody IPTV

Co ti IPTV televize přinese navíc oproti ostatním typům televizního vysílání?

Nadupaný IPTV archiv

Obrovská výhoda internetové televize. U TV kanálů se můžeš vracet v čase i desítky hodin nazpět, takže nevadí, když svůj pořad nestihneš v živém vysílání. Tento TV archiv se u jednotlivých programů tvoří automaticky, nemusíš tedy pořady nahrávat.

 

IPTV (internetová televize)

 

Nahrávání obsahu

V rámci TV archivu (nebo chceš-li zpětného zhlédnutí) se většinou lze pohybovat maximálně týden do minulosti. Aby ses mohl na konkrétní pořad kouknout i více než 7 dní zpětně, použiješ další velkou přednost IPTV: nahrávání pořadů. Záleží, který tarif si u poskytovatele internetové televize vybereš, ale počítej zhruba s rozsahem 10-100 hodin nahrávek.

Vyhledávání pořadů

Nebaví tě zdlouhavé hledání oblíbeného obsahu? I s tím ti IPTV pomůže – nabízí vyhledávací řádek, do kterého stačí zadat název kanálu, seriálu či filmu a během chvilky jej můžeš pustit nebo nahrát.

Přetáčení pořadů

U běžné televize nepředstavitelné, s IPTV realita. Umožní ti jak přetočení (dopředu i do minulosti), tak pauznutí pořadu. Když dávají v jednu chvíli na dvou kanálech najednou něco zajímavého, na jeden pořad se koukneš živě a druhý si později přetočíš zpátky. Pak už ti nic neunikne.

 

Vyzkoušet IPTV zdarma

 

Přeskládání kanálů

Chceš mít po spuštění televize na prvních pozicích programové nabídky své oblíbené TV kanály? I tohle některé IPTV dokážou. Sportovní fanoušek si například do popředí posune sportovní kanály a filmový zase ty filmové.

Sledování na různých zařízeních

Když máš IPTV, neznamená to, že telku musíš sledovat jen doma v obýváku. Většinu internetových televizí si pustíš také na počítači, mobilu nebo tabletu, takže si televizní obsah užiješ třeba po cestě na dovolenou či k babičce na chatu, pokud máš po ruce internet.

 

IPTV televize

 

Přístup do videopůjčovny

Internetové televize v sobě obsahují také online videopůjčovnu, v níž si zdarma nebo za poplatek na vymezený čas zapůjčíš některý z nabízených filmů.

Atraktivní programový průvodce

Součástí každé IPTV je také přehledný programový průvodce, který se neustále aktualizuje a vyhledáš v něm TV program zpětně i na dlouhou dobu dopředu.

Široká nabídka programů a HD rozlišení

Internetová televize změní život k lepšímu každému, kdo chce mít spoustu TV kanálů najednou a navíc s maximální kvalitou obrazu. IPTV dnes většinu programů nabízí v HD rozlišení a některé stanice dokonce ve 4K.

S Kuki můžeš mít i další funkce

Internetová televize Kuki (zde Kuki recenze) tě potěší všemi zmíněnými výhodami a navrch nabízí i další funkce. Jmenovitě vytvoření vlastního uživatelského profilu, změnu vzhledu prostředí nebo snadný přenos právě přehrávaného pořadu z jednoho zařízení na jiné.

 

 

Je internetová televize zdarma?

V drtivě většině případů není. Aby mohli poskytovatelé internetových televizí zařadit do nabídky jednotlivé televizní kanály, musí licenci k jejich zprostředkování zakoupit od vlastníků autorských práv. To je hlavní důvod, proč IPTV není k dispozici zdarma. Za poplatek ale na rozdíl od dalších typů vysílání nabízí výraznou přidanou hodnotu, a to v podobě všech výhod, které jsme ti představili výše.

Věděl jsi, že ...
první internetová televize začala v České republice fungovat už v roce 2006? Teprve několik měsíců předtím se tato revoluční technologie rozjela v Evropě. IPTV si rychle získala na oblibě a dnes už ji používá více než desetina ze všech televizních diváků z České republiky.

IPTV set-top box a další zařízení

Jak už víš, k hlavním přednostem IPTV patří, že si ji můžeš pustit na spoustě zařízení a prakticky kdekoliv. Teď ti blíže představíme konkrétní možnosti sledování internetové telky. Na kterých zařízeních si ji užiješ?

Set-top box

Univerzální cesta. Díky set-top boxu internetovou televizi rozjezdeš i na starší televizi. Stačí ji k set-top boxu připojit a zábava startuje, IPTV ti pojede jako po másle.

Smart IPTV (chytrá televize)

Vlastníš-li chytrou televizi (smart TV) s připojením k internetu, stáhneš si do ní aplikaci své IPTV a můžeš začít koukat. Někteří poskytovatelé umožňují také sledování přes chytrou krabičku, tzv. smart box.

 

IPTV zařízení

 

Mobily a tablety

Sledování internetové televize přes mobilní zařízení je stejně snadné jako na smart TV. Do mobilu nebo tabletu si stáhneš aplikaci a pak už telku sleduješ všude, kde máš přístup k internetu.

Notebook a PC

Bývá samozřejmostí, že lze IPTV pustit také v prohlížeči na počítači nebo notebooku. Televizi si tak snadno zapneš jako doprovod k práci, aniž by bylo potřeba hledat ovladač k televizi.

 

IPTV zdarma na 14 dní

Cesta internetové telky k divákům

Zejména pro fanoušky technologií může být zajímavé nahlédnout pod pokličku detailního fungování internetové televize. Připravili jsme podrobný blog, kde zákulisí IPTV představujeme na příkladu telky Kuki. Pokud tě zajímá, odkud pochází zdroj jejího televizního signálu, jak je to se zprostředkováním televizních kanálů nebo kam se ukládají nahrávky diváků, odpovědi najdeš zde.

IPTV na chytrých hodnikách
Víš, že internetovou televizi nemusíš ovládat jen ovládat jen klasickým televizním ovladačem? Stejně tak ti poslouží i chytré hodinky, v případě Kuki jde o hodinky Garmin. Ze sledování telky tak budeš mít ještě větší zážitek než doteď!

IPTV zdarma

Zalíbily se ti vychytávky, které internetová televize umí? Tak je klidně vyzkoušej a zjisti, jestli ti IPTV sedí. Internetovou televizi Kuki ti dáme na 14 dní zdarma a záleží jen na tobě, jestli následně službu ukončíš, nebo přejdeš do placené verze. Tři dny před koncem zkušebního období tě upozorníme, že využívání Kuki zdarma končí.

_______________________________________________________________________________________________________

Časté dotazy k IPTV Kuki

Je opravdu tato IPTV zdarma?

Ano, Kuki si můžeš vyzkoušet na 14 dní zdarma. Jediné, co musíš udělat, je přidat v Kuki kontu svou platební kartu. Tři dny před koncem zkušebního období ti e-mailem zašleme upozornění, že se blíží konec zkušební lhůty. Pokud nebudeš chtít pokračovat do placené verze Kuki, její využívání jednoduše zrušíš a nebudeme ti účtovat žádný poplatek.

Co je Kuki a jak tato IPTV funguje?

Kuki je internetová televize (IPTV), která nabízí více než 140 TV kanálů, ale také stovky filmů a seriálů. Pustit si ji můžeš na starší i chytré televizi, na počítači, v mobilu nebo tabletu.

Jak rychlý internet k IPTV potřebuji?

Ke správnému fungování Kuki potřebuješ internet s rychlostí alespoň 2 Mb/s, ale pro co nejlepší zážitek ze sledování doporučujeme vyšší rychlost.

Mohu tuto internetovou televizi sledovat i v zahraničí?

Ano, IPTV Kuki funguje po celém Česku a ve všech státech Evropské unie.

Co je zpětné zhlédnutí (TV archiv)?

Jde o funkci IPTV televize, díky níž můžeš zpětně sledovat pořady, které si nestihneš pustit v živém vysílání. Lze na ně koukat až 7 dní zpětně, v závislosti na konkrétním tarifu a TV kanálu.

Které TV kanály nabízíte?

Kuki nabízí více než 140 TV kanálů: všeobecné, sportovní, dětské, dokumentární, zahraniční, filmové, hudební, volnočasové i erotické. Kompletní kanálovou nabídku najdeš zde.