Jak snadno sledovat telku z pláže i na chatě

05. 07. 2021 | Zajímavosti

Hurá, čas letních dovolených je tady! Jenže i na chatě, během vícedenních výletů v horách nebo u moře občas bývá nuda, hlavně když se pokazí počasí. V takových situacích přijde vhod telka, na které můžeš sledovat oblíbené TV kanály, seriály i filmy. Jak to udělat, abys měl televizi po ruce prakticky kdekoliv a zároveň v ní byl obsah, který zbožňuješ?

Nemusíš spoléhat jen na věčně nefungující televizor na hotelovém pokoji, kde navíc běží kanály v cizím jazyce. Stačí používat internetovou televizi, kterou si pustíš na notebooku, tabletu i mobilu. Takto tě i během dovolené čeká sledování toho nejlepšího!

 

Sledovat TV na dovolené zdarma

 

Jak si na dovče pustit internetovou telku

Internetová televize (IPTV) funguje na kterémkoliv internetovém připojení, k jejímu sledování tím pádem nepotřebuješ žádnou anténu ani kabely. Stačí si od některého z poskytovatelů IPTV pořídit televizní tarif a pak se na dovolené ze svého zařízení připojit na Wi-Fi nebo jiný typ internetu. Toť vše.

A teď to nejdůležitější – na kterých zařízeních si můžeš na dovče internetovou telku pustit?

Mobil (smartphone)

Rozjet internetovou televizi na smartphonu je hračka. Nainstaluješ si do telefonu aplikaci svého poskytovatele (například aplikace Kuki), zadáš své přihlašovací údaje a pak rovnou vybíráš z televizních kanálů, filmů a seriálů. Aplikace u každého poskytovatele IPTV vypadá trochu jinak a má odlišné funkce, ale základ je stejný – bez potíží sleduješ telku na mobilu. Internetová televize ti poběží na chytrém telefonu s operačním systémem Android i iOS.

 

Tablet

Sledování internetové telky na tabletu většinou probíhá úplně stejně jako na mobilu. Opět jen stáhneš a nainstaluješ aplikaci, přihlásíš se a koukáš. Výhoda sledování na tabletu je, že má větší obraz, a tak si televizní zábavu užiješ zase o kousek víc.

 

Přečti si také: Co je IPTV a v čem jsou její největší výhody


Notebook

Jestli s sebou na dovolenou bereš i notebook, tak není co řešit a užívej si oblíbené pořady na něm. V tomto případě nemusíš stahovat žádnou aplikaci, většinu internetových televizí spustíš přímo v prohlížeči. Zadáš adresu webové stránky, na které se přihlásíš pomocí svého loginu s heslem a rovnou koukáš. Například telku Kuki můžeš sledovat na adrese play.kuki.tv.

Jak funguje Kuki aneb sleduj telku kdekoliv v EU

Internetová televize má pro milovníky dovolených ještě jednu velkou výhodu: lze ji sledovat i za hranicemi České republiky. Konkrétní podmínky pro sledování IPTV v zahraničí si ale nejprve zjisti u svého poskytovatele. Telka Kuki například funguje v celé Evropské unii, takže pokud plánuješ cesty po Evropě, bude pro tebe ideálním cestovním parťákem, se kterým se nebudeš ani chvilku nudit!

 

Přečti si také: Zpětné zhlédnutí: 5 situací, kdy se hodí TV archiv


Užij si Kuki celou dovolenou zdarma

Chceš si internetovou televizi nejdřív vyzkoušet a koukat na ni během letošní dovolené bezplatně? Není problém. Kuki ti dáme na 14 dní zadarmo, takže máš dost času objevit její vychytané funkce: zpětné zhlédnutí, nahrávání nebo přetáčení pořadů.

Jak přesně to funguje? Tři dny před koncem zkušebního období tě e-mailem upozorníme o končícím bezplatném využívání telky Kuki. Po uplynutí bezplatného období se ti automaticky zaúčtuje předplatné na následující měsíc. Pokud nebudeš chtít přejít do placené verze, službu jednoduše zrušíš ještě před uplynutím 14denní zkušební doby. V tom případě ti z účtu nebude stržena žádná částka a služba se automaticky ukončí.