Jak sledovat telku pomocí chytrých hodinek

24. 05. 2022 | Zajímavosti

Bylo by to příjemné…pustit si na chytrých hodinkách internetovou telku a sledovat své oblíbené pořady pouhým pohledem na ruku. Ale bohužel, zatím to nejde. Co už však pomocí svých smart hodinek dávno dělat můžeš, je přepínání TV kanálů nebo prohlížení televizního programu. Chytrými hodinkami tak jednoduše nahradíš ovladač!

Internetové televize v Česku dnes běžně nabízí i aplikaci pro některé typy chytrých hodinek a Kuki není díky aplikaci pro hodinky Garmin výjimkou. Cíl je jednoduchý: ještě víc divákovi zpříjemnit televizní zábavu a dát koukání na telku nový rozměr. Když jde na hodinkách změřit uběhnuté kilometry nebo sledovat kvalitu spánku, proč bys je nemohl proměnit i v TV ovladač?

Co chytrý náramek (hodinky) s IPTV dokáže

K čemu tedy smart hodinky (nebo také chytrý náramek) při sledování IPTV využiješ? Záleží na konkrétní aplikaci, ale jako příklad si dejme právě aplikaci Kuki pro hodinky Garmin. Ta ti umožní:

  • Ovládání Kuki na set-top boxu i chytré televizi
  • Zobrazit seznam TV kanálů
  • Spustit živý pořad
  • Přehrát rozkoukanou relaci
  • Spustit filmové trháky
  • Přehrávat a přetáčet dříve nahrané pořady
  • Vybrat si uživatelský profil

Zkrátka když někde zašantročíš ovladač, nebo se ti pro něj nebude chtít zvedat, zapneš chytré hodinky a začneš internetovou telku ovládat přes ně.

 

Jak internetovou telku do smart hodinek dostat

Téměř stejně, jako když si stahuješ jakoukoliv aplikaci do mobilu. Zavítáš na svých hodinkách do obchodu s aplikacemi/widgety a stáhneš si danou aplikaci/widget od svého poskytovatele. Pak už jen projdeš jednoduchý proces párování hodinek a je hotovo!

Úplně stejně to funguje s aplikací Kuki pro hodinky Garmin. Takže pokud je vlastníš, neváhej ani chvíli a stáhni si do nich Kuki!

Proč na hodinkách nejde sledovat pořady

Důvodů je víc, ale k hlavním patří dva: velká zátěž na paměť a baterku hodinek a také fakt, že by byl obraz na nich příliš malý (přestože technicky video na hodinkách přehrát lze). Využití hodinek jako ovladače je tak zatím mnohem praktičtější. Ale kdo ví…možná jednou.

Pokud smart hodinky vlastníš a zatím jsi je k ovládání IPTV nepoužíval, určitě doporučujeme to vyzkoušet!

Kdybys měl jakékoliv dotazy, třeba k aplikaci Kuki pro chytré hodinky Garmin, klidně se na nás obrať na Facebooku, nebo na e-mailu zeptejse@kuki.cz.