Jak jednoduše sledovat televizi na PC

06. 05. 2021 | Zajímavosti

„Jak sledovat TV na počítači nebo notebooku, abych pořád nemusel sedět v obýváku u klasické telky?“ Ve 21. století běžná otázka. Nejjednodušší cestou je používání internetové televize, která ti umožní sledování TV jak na PC, tak v mobilu a tabletu.

Časy, kdy bylo potřeba kvůli koukání na telku sedět na jednom místě, jsou už dávno pryč. Díky internetové televizi (IPTV) si teď své oblíbené pořady v pohodě pustíš během dovolené na pláži nebo třeba u babičky na chatě – přes počítač i další zařízení.

 

Sledovat TV na PC

Televizní kartu už nepotřebuješ

Ještě několik let nazpět většina lidí sledovala televizi na počítači tak, že si ke svému PC pořídili tzv. televizní kartu. Jde o zařízení, které se – většinou externě – připojí k počítači a umožňuje příjem televizního vysílání do desktopu i laptopu. Tato technologie ale postupně zastarala.

Dnes stačí mít ke sledování TV na počítači předplacený tarif od poskytovatele internetové televize a aspoň trochu slušné internetové připojení. Pak už si jen v prohlížeči pustíš oblíbený TV program a zábava začíná!

Jak sledování TV přes PC funguje

Už víš, že sledovat televizi na PC je díky IPTV snadné. Tím ale dobré zprávy nekončí. Používání internetové televize má také spoustu dalších výhod, které při koukání nejen v prohlížeči oceníš. Například tyto:

Není to žádná věda, vysílání internetové televize se šíří, jak už název napovídá, přes internetové připojení. Podrobnější informace o technologii IPTV najdeš v tomto článku.

Pro tebe je vše maximálně jednoduché. Jakmile si vybereš konkrétního poskytovatele internetové televize, objednáš televizní tarif a poté obdržíš přihlašovací údaje. Následně otevřeš prohlížeč a zadáš webovou adresu, na které se daná IPTV nachází.

Například internetovou telku Kuki si přes PC pustíš na adrese play.kuki.tv. Po zadání přihlašovacích údajů se dostaneš do uživatelského prostředí, kde můžeš koukat na televizi, pouštět si filmy nebo upravovat nastavení.

 

 

IPTV a výhody sledování TV na počítači

Už víš, že sledovat televizi na PC je díky IPTV snadné. Tím ale dobré zprávy nekončí. Používání internetové televize má také spoustu dalších výhod, které při koukání nejen v prohlížeči oceníš. Například tyto:

  • Na pořady můžeš koukat desítky hodin zpětně (TV archiv).
  • U většiny internetových televizí získáš přístup do online videotéky.
  • Jakýkoliv obsah si můžeš nahrávat na servery poskytovatele.
  • Součástí každé internetové televize je aktuální programový průvodce.
  • IPTV si pustíš na PC nebo notebooku kdekoliv, kde je připojení k internetu.
  • Pořady můžeš pozastavit nebo přetočit.

Dá se TV sledovat na počítači online zdarma?

Většinu TV kanálů nelze sledovat zadarmo. Na internetu sice občas narazíš na nelegální softwarová řešení, která slibují sledování TV přes počítač zdarma, ale jejich využívání rozhodně nedoporučujeme.

Telka i na dalších zařízeních

IPTV samozřejmě funguje i na klasických (chceš-li pevných) televizích. Pokud rád/a cestuješ, pak určitě oceníš, že si ji pustíš také na mobilu a tabletu. Stačí stáhnout aplikaci, přihlásit se stejně jako v prohlížeči a je to!

 

 

Sleduj televizi na na počítači 14 dní zdarma

Zalíbily se ti vychytávky, které internetová televize umí? Tak je klidně vyzkoušej a zjisti, jestli ti IPTV sedí. Internetovou televizi Kuki ti dáme na 14 dní zdarma a záleží jen na tobě, jestli následně službu ukončíš, nebo přejdeš do placené verze. Tři dny před koncem zkušebního období tě upozorníme, že využívání Kuki zdarma končí.