DVB-T2

Standard pozemního digitálního vysílání DVB-T2 vás jako diváka zaskočit nemusí. Přečtěte si nejdůležitější informace a zjistěte, jak přechod na novou generaci vyřešit opravdu výhodně. To vše při zachování možnosti sledovat vybrané programy ve vynikající kvalitě.

Co je to DVB-T2?

DVB-T2 je budoucí standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače. Ten brzy kompletně nahradí současnou generaci DVB-T. Přinese vyšší kvalitu, prostorový zvuk nebo například lepší zabezpečení přenosu. Důvodem přechodu nejsou pouze vyjmenované výhody, ale také fakt, že od roku 2020 se v České republice bude část televizních kmitočtů používat pro mobilní datové sítě.

Termín přechodu na DVB-T2?

Postupný přechod ze současného DVB-T na DVB-T2 právě probíhá. Souběžné vysílání obou standardů je naplánováno do konce roku 2020. V únoru 2021 dojde k vypnutí DVB-T sítě a pozemní televizní vysílání bude pokračovat pouze v novém režimu. Bohužel o signál můžete v rámci postupného přechodu přijít dříve. Klíčovou roli hraje lokalita. Přesné termíny ukončení vysílání z jednotlivých vysílačů nejsou zatím k dispozici.

Co se stane potom?

Scénář po 1. únoru 2021 je v ČR pro všechny nepřipravené diváky stejný. Kdo nepřejde na DVB-T2, ten se musí se sledováním televizních programů přes starou televizní anténu rozloučit.

Jak přejít na DVB-T2?

Pro příjem je nutné vlastnit kompatibilní televizor nebo set-top box s tunerem DVB-T2. Stoprocentně spolehlivé modely prošly certifikací Českých Radiokomunikací a nesou logo „DVB-T2 ověřeno“. Dle odhadů není na novou generaci vysílání připraveno kolem 60 % domácností. Ty čeká buď nepříjemná investice do modernějšího zařízení, nebo hledání alternativního řešení.

S Kuki vyřešíš televizní vysílání jednou provždy.

Nejdříve to byl analog, pak DVB-T a nyní je to DVB-T2. Nelíbí se vám, že musíte opět něco řešit? Další změna technologie pozemního vysílání je perfektní příležitostí pro přechod na jinou technologii, která vás nebude tlačit do zbytečné investice. Objevte Kuki! Řadí se mezi IPTV (televize přes internet) a již nyní vám nabízí velké množství kanálů v HD kvalitě společně s řadou vychytaných funkcí.

Co vše Kuki umí?

S kvalitním internetovým připojením budete sledovat oblíbené TV kanály nejen prostřednictvím chytré televize, ale klidně také na mobilu, notebooku nebo tabletu. Kuki dokáže nahrát až 100 hodin pořadů a nabízí zpětné zhlédnutí až 168 hodin.
Pokud vám z libovolného důvodu plánovaná změna televizního vysílání na standard DVB-T2 nevyhovuje a zároveň se řadíte mezi náročné diváky, je pro vás služba Kuki s jejími funkcemi trefou do černého.