Ano, vážně!

Tento most měří 164 800 metrů

A stejně jako spousta dalších megastaveb se nachází v Číně, jmenuje se Tan-jang-Kchun-šan a jedná se o železniční viadukt na trati Peking – Šanghaj. Jeho stavba trvala 4 roky, byla zahájena v roce 2006 a pracovalo na ní 10 000 lidí a celková cena stavby se vyšplhala na 8,5 miliard dolarů.

 

Protože Asie je trochu z ruky, můžeš se zajet podívat alespoň na Viadukt Millau, který je nejvyšším mostem Evropy. Rozprostírá se poblíž městečka Millau v jižní Francii a je 343 metrů vysoký, tím převyšujei známou Eiffelovu věž a je označován jako jeden z největších stavařských skvostů.

 

Obešla se stavba bez technických problémů?

To bohužel nevíme, ale víme, že je zavěšen pouze na jedné řadě kabelů. Jak probíhala tato stavba a i dalších megastaveb, se můžeš dozvědět díky televizi Kuki v pořadu Megastavby na programu National Geographic.
S pořadem Vyšetřování leteckých neštěstí odhalíš příčiny i těch nejzáhadnější leteckých nehod a díky Vědecky prověřeno si osvěžíš své znalosti fyziky. Nechybí ani dokumenty zaměřené na válečnou historii (Utajená historie) a krásné záběry přírody kolem nás (Divoká Kolumbie, Tajemství oceánů, aj.).

Sleduj přírodopisné, historické nebo technologické dokumenty.

National Geographic v Kuki 14 dní zdarma.

Kuki větší ti zpřístupní 60 TV kanálů, pořady i dokumenty si pustíš třeba až 7 dní po jejich odvysílání nebo si je necháš nahrát na později (10 hodin videorekordéru). A když budeš chtít můžeš vždy  za 30 dní polovinu TV kanálů vyměnit. Každý měsíc tak můžeš sledovat úplně něco jiného.