Tipy na seriály

19. 02. 2019 | Zajímavosti

Přinášíme další várku seriálů, kterou vám po hlavním odvysílání postupně nahráváme do televize Kuki! Věděli jste, že každý týden zpřístupňu­­jeme nové tituly, které si můžete kdykoliv pustit? Připravili jsme si pro vás další skvělé seriály nejen pro dospělé, ale také pro malé ratolesti.

Hry o trůny

Do začátku premiérové série zbývají necelé dva měsíce, což je výzva nejen pro nově začínající diváky, ale také vášnivé fanoušky. Přichází nejvyšší čas začít sledovat vše od začátku, abyste do 15. dubna stihli zhlédnout všechny předcházející díly. Stále není pozdě začít Hry o trůny sledovat, protože jistě drtivá většina z nás zná slova: „ještě jeden díl. S takovou bude stačit zapnout Hry o trůny třeba jen deset dní předem. 

 

Zajímavosti

 

Přinášímé vám zajímavé statistiky, o kterých jste možná nevěděli a stojí za to si je přečíst.

  • V seriálu se objevilo 705 postav.
  • Odvysíláno je celkem 67 epizod, které jsou rozděleny do 7 serií.
  • Celkem jste mohli vidět 3 877 minut.
  • Průměrná sledovanost seriálu má 5 953 299 diváků, přičemž nejsledovanější epizoda byla S07E07 - Drak a Vlk, kterou zhlédlo 12 070 000 diváků.
  • Hry o trůny patří mezi 12. nejlepší a 4. nejoblíbenější seriál.

Děj

Hry o trůny jsou zpracovány podle adaptace knížní předlohy Georgea R.R. Martina, od tvůrců HBO. Příběh se odehrává na kontinentu, kde několik desítek roků přetrvává zima a přicházejí nepokoje ze všech stran. Všech Sedm království Západozemí je zmítáno bojem dvou mocných rodů. Krvavý boj o Železný trůn, pozice nejvyššího vládce Sedmi království, bude mít nepředvídatelné a zajímavé důsledky. Vše se začíná odehrává tehdy, kdy Robert Baratheon, manžel Cercei Lennister, požádá lorda Eddarda Starka ze Severu o pomoc, jakmile zemře jeho pobočník. Zároveň ohrožuje trůn princezna Daenerys s bratrem Viserysem z Východu, jejichž rod Targeryenů vládl Západozemí několik desítek let před tím, než byl poražen. Velkou úlohu hrajé Nedův nemanželský syn John Snow, který je poslán severně od Zdi, aby chránil království. Rody tak začínají velkou válků o Železný trůn

 

 

Mistr Popravčí

Můžete se tešit na dramatický příběh, který se odehrává na začátku 14. století, kdy angličtí baroni ovládají velšské území. Ti jsou k vesničanům krutí a chtějí po nich vybírat obrovské daně. Proti svémi pánu Eduardivi I., se postaví bývalý rytíř Willkin Brattle. Tuto desetidílnou sérii má na svědomí Kurt Settl, autor legendárního seriálu Zákon Gangu.

 

 

Deadly Class

Seriál Deadly Class sleduje rozčarovaného mladíka, který byl přijat na legendární střední školu pro zabijáky. Zachovat si mravní zásady, zatímco se snažíte zorientovat v krutém studijním plánu, mezi partičkami podlých studentů a ve vlastních adolescentních pocitech nejistoty, by mohlo mít fatální důsledky. Drama, které se odehrává na pozadí kontrakultury pózdních osmdesátých let minulého století, vypráví příběh o dospívání, jaký jste dosud neviděli. Seriál byl natočen podle stejnojmenného úspěšného komiksu od Ricka Remendera.

Zdroj: HBO Europe 

 

 

Ve jménu vlasti

Americký úspěšný seriál od tvůrců Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivu izraelského televizního seriálu Váleční zajatci. Seriál můžeme označit jako drama nebo psyhcologický thriller. Hlavní postava Nicholas Brody, americký příslušník námořní pěchoty, se vrací domů po osmi letech v zajetí v Iráků. Za krkem má podezíravou agentku CIA, která má Brodyho za člena teroristické Al-Káidy, který chystá  útok na USA. Není divu, že v roce 2013 získal ocenění za nejlepší drama televizní seriál a dále v totéž roce Claire Danses a Damian Lewis získali ocenění za nejlepší herečku a herce v žánru drama. Podle televizních diváků se Ve jménu vlasti řadí mezi 93. nejlepší a 66. nejoblíbenější seriál.

 

 

Žížaláci

I pro ty nejmenší máme připravené seriály, které mohou sledovat, kdykoliv jim to dovolíte. Dva hrdinové seriálu, Žížaláci, jsou rivalové, ale i nerozluční kamarádi, kteří rádi podnikají společné výpravy, při kterých zažívají plno dobrodružství. Tyto dvě rozverné žížalky mají o zábavu postaráno. Jejich nápady, vitalita a stálá chuť utíkat rozzlobenému Kosákovi, bude bavit každého malého diváka.