Průzkum Kuki: Jak lidé sledují TV během pandemie?

12. 07. 2021 | Zajímavosti

Celkem 1400 respondentů odpovídalo v unikátním průzkumu Kuki, který se týkal proměny sledovacích návyků televize během pandemie koronaviru. Výsledek? Zjistili jsme spoustu zajímavostí! 86 % z dotazovaných zapíná televizi alespoň na hodinu denně a 36 % dětí na ni kouká častěji než před začátkem pandemie. A schválně si tipni, který žánr si Češi v posledních měsících nejvíc oblíbili…

Možná tě to překvapí, ale největší nárůst popularity zaznamenaly krimi pořady, hned za nimi se na druhé pozici umístila dokumentární tvorba. Naopak menší zájem diváci projevují o žánry jako talk show nebo reality show. Častý pobyt doma přiměl více lidí sledovat zpravodajství, konkrétně 27 % respondentů teď sleduje zpravodajské relace častěji než dříve.

 

 

Lidé koukají na TV častěji

Nejdůležitější otázka našeho průzkumu zněla jasně: „Jak se během pandemie proměnily vaše sledovací návyky?“ Častěji televizi během pandemie sledovalo nebo sleduje 38 % dotazovaných, jen zlomek respondentů (3,3 %) zapínal TV obrazovku méně než dříve. Co se času stráveného u televize týče, největší část účastníků průzkumu (28,9 %) kouká na telku 2 až 3 hodiny denně, 23,9 % lidí pak mezi hodinou až dvěma hodinami.

Čas strávený doma se podle očekávání projevil i na tzv. bingewatchingu, což je sledování více dílů seriálů nebo filmů za sebou. Hned 46 % dotazovaných si během pandemie pouští několik epizod pořadů v řadě. Patříš mezi tyto nadšence také ty?

U obrazovky se víc baví i děti

Pokud máš děti, je dost možné, že si dlouhý čas doma velkou měrou krátily koukáním na telku. Jak totiž vyplynulo z průzkumu, až 36 % capartů sleduje televizi více než před začátkem pandemie. Zajímavá je i statistika sledovanosti animáků a pohádek: oproti předešlým měsícům vzrostla o 12 %.

 

 

Klasická televize jasně nejoblíbenější

Jestli používáš Kuki, dobře víš, že sledování telky na notebooku, mobilu nebo tabletu je náramná pohodička. Z výsledků dotazování je však zřejmé, že drtivá většina diváků dává stále přednost klasické televizní obrazovce. 92 % respondentů sleduje TV na televizoru, na notebooku a počítači jsou to 3 % a přes mobil si telku pouští pouze 1 % českých uživatelů.

Děkujeme za podněty

Snažíme se telku Kuki neustále vylepšovat, aby přinášela čím dál větší radost a skvělou televizní zábavu. Proto jsme se v průzkumu ptali i na několik otázek ohledně toho, co uživatelům v Kuki chybí. Odpovědi jsme si všechny pečlivě přečetli a použijeme je pro další zlepšování naší telky. Dodatečně děkujeme za zpětnou vazbu, a když budeš mít jakékoliv další podněty, napiš nám je do zprávy na Facebooku, nebo na e-mail zeptejse@kuki.cz.