Jak funguje videotéka v internetové telce

10. 08. 2022 | Zajímavosti

Stačí zapnout telku, párkrát kliknout a rovnou koukáš na ty nejlepší trháky. Kuki i další internetové televize nabízí vychytávku zvanou online videotéka (chceš-li kinotéka), díky které nemusíš chodit do kina, ale jednoduše si filmy pustíš v pohodlí domova. Prostě si z obýváku uděláš vlastní kinosál! Jak IPTV videotéka funguje?

Pamatuješ ještě časy, kdy jsme si do videopůjčovny chodili pro hory kazet a dévédéček? Od té doby se změnilo jen jediné: hromady filmů si pořád můžeš půjčit, dokonce neomezené množství, akorát s tím rozdílem, že je pak nemusíš skladovat doma o odnášet zpátky do půjčovny.

Fenomén videa na vyžádání

Svět v posledních letech uchvátil fenomén tzv. videa na vyžádání (anglicky video on demand, zkratka VOD). Jedná se o způsob sledování filmů nebo seriálů, při kterém divák nemusí brát ohled na televizní program ani filmové premiéry, protože si nové i léty prověřené snímky pustí kdykoliv a kdekoliv.

Na tomto principu mimo jiné fungují i streamovací platformy jako Netflix, Disney+ nebo HBO Max, ale stejně tak ho využívají internetové televize. Čeští diváci na oblíbené snímky rádi ve velkém koukají právě přes IPTV.

Jak sledovat filmy přes internetovou televizi

Ještě jsi sledování filmů ve videotéce v IPTV nezkoušel? Rádi ti na příkladu telky Kuki představíme, jak taková kinotéka funguje.

Většina internetových televizí má pro svou videotéku vytvořenou speciální sekci, kde všechny filmy najdeš. V případě Kuki jde o sekci Kino – po jejím rozkliknutí se ti otevřou brány k tisícům hodin filmové tvorby.

 

 

Pak už jen stačí si vybrat ze stovek filmů ten, na který chceš zrovna kouknout, kliknout na tlačítko „Spustit“ nebo „Půjčit,“ a užívat si sám či s rodinou parádní zábavu. Videotéku samozřejmě rozjedeš na telce, v mobilu, tabletu i na počítači.

Je možné filmy v IPTV videotéce sledovat i zadarmo?

Většinu filmů ve videotéce Kino si půjčíš na 48 hodin za malý jednorázový poplatek, ale určitě ti udělá radost, že na některé snímky můžeš koukat i zdarma. Každý zákazník Kuki ve videotéce najde zcela bezplatně 100 filmů. Na jejich aktuální seznam se podívej zde.

Filmoví fajnšmekři navíc mají ještě jednu možnost, jak za pár kaček zhlédnout stovky titulů. Když si za měsíční poplatek pořídíš vylepšení Navíc kino plus, dostaneš přístup ke spoustě filmů najednou, takže si nemusíš půjčovat každý zvlášť.

 

 

Proč videotéku vyzkoušet

Jestli sis zatím nikdy filmy přes videotéku nepouštěl, máme pro tebe hned několik důvodů, proč to změnit. Na filmy můžeš koukat kdykoli a kdekoli

  • Na výběr máš stovky českých i zahraničních titulů
  • Když chceš, rozkoukáš jen část filmu a zbytek si pustíš později
  • Ve videotéce Kino od Kuki najdeš 100 filmů zdarma
  • Spousta filmů je dostupná v HD kvalitě

Teď v létě máš spoustu příležitostí, jak si videotéku vyzkoušet. Třeba s kamarády během zahradní párty nebo s rodinou na dovolené.