Animované pohádky pro děti

09. 05. 2019 | Kuki kino

Máte doma děti, které se rádi dívají na pohádky? V tom případě máme pro vás skvělou zprávu. V Kuki kině nově najdete minisériií animovaných filmů, které pocházejí z dílny výtvarníka Zdeňka Milera. Tyto pohádky jsou oblíbené už po několik generací nejen pro děti, ale i dospělé. Věříme, že telku Kuki sleduje spousta malých diváků a proto jsme se rozhodli zařadit větší množství obsahu také pro ně.

 

Minisérie pohádek O Krtkovi

 

Jedná se o minisérii animovaných dětských filmů O krtkovi, které vznikly začátkem roku 1957 a trvaly až do roku 2002. Hlavní postavičkou je krtek, který se mnohdy potýká i ve světě lidí a zažívá spoustu dobrodružství se svými zvířecími kamárady. Tento oblíbený televizní seriál se objevuje také jako Večerníček. Po velkém úspěchu těchto animovaných filmů vznikla také řada dětských knih a videokazet. Zajímavostí je, že kromě prvního dílu, Jak krtek ke kalhotám přišel, Krteček není mluvený, ale pouze vydává zvuky jako citoslovce, které jsou hlasové záznamy Milerových dvou dcer Kateřiny a Barbory.

 

Krteček má 49 dílů v délce od 5 - 29 minut, kde nejznámějším a také prvním dílem je - Jak krtek ke kalhotkám přišel. Všechny díly s oblíbeným hrdinou jsou k dispozici v sekci kino a můžete si je vypůjčit jen jednotlivě (za 49 Kč/titul). Pokud je chcete vidět všechny, objednejte si rovnou vylepšení Navíc kino plus, získáte tak přístup ke všem dílům Krtečka najednou za měsíční paušál 100 Kč.

 

Objednat Navíc kino plus

Minisérie pohádek O cvrčkovi a O pejskovi a kočičce

Minisérie O cvrčkovi, která vznikla o několik let později a to v roce 1979, má celkem 7 epizod, v délce cca 5 - 6 minut. Tyto pohádkové epizody najdete v sekci kino samostatně (za 49 Kč/titul) a zároveň jsou dostupné v rámci vylepšení Navíc kino, díky kterému získáte všechny díly pouze za poplatek 50 Kč měsíčně. Zároveň jsou v nabídce Navíc kino dostupné příběhy pejska a kočičky (Jak pejsek s kočičkou myli podlahu, Jak pejsek s kočičkou psali psaní, Jak pejsek s kočičkou dělali dort a Jak si pejsek roztrhl kalhoty).

 

Objednat Navíc kino

 

Zdeněk Miler

Zdeněk Miler byl český režisér a výtvarník animovaných filů pro malé děti. V roce 1945 začal pracovat v barrandovském studiu Bratři v triku. Proslavil se nejvíce jak v naší republice, tak i v zahraničí, seriálem o Krtkovi, které získaly nejen velikou oblibu u malých dětí.