3+1 tip, jak jednoduše ovládat televizi mobilem

21. 09. 2021 | Zajímavosti

Napadlo tě někdy, jak by bylo pohodlné ovládat telku z gauče mobilem? Správná myšlenka! Stačí použít některou
z vychytávek a tvůj smartphone se rázem promění v televizní ovladač. Víš například, že při používání aplikace Kuki
k tomu stačí využít šikovnou funkci Teleport? Nic dalšího už pak nemusíš řešit.

Není nic horšího, než když se ti v ovladači vybijí baterie, nemáš náhradní a nemůžeš tak přepnout na svůj oblíbený TV kanál. Než vyrazíš těsně před zavíračkou do supermarketu shánět na poslední chvíli baterky, přečti si naše tipy, jak zachránit situaci a udělat ze svého mobilního zařízení ovladač.

Ovládání TV přes Wi-Fi, Bluetooth či kabel

Abys mohl svou telku ovládat z mobilu, je nejprve potřeba televizi se smartphonem propojit. To uděláš nejčastěji těmito třemi způsoby:

  • přes Wi-Fi
  • přes Bluetooth
  • přes kabel (například HDMI)

Ze tří uvedených způsobů nejvíc doporučujeme bezdrátové (Wi-Fi) propojení. Kabel může být poměrně nepraktický a časem i otravný, technologii Bluetooth některé televize nemusí nabízet a dnes už se příliš nepoužívá.

K propojení přes Wi-Fi je každopádně potřeba vlastnit chytrou televizi (smart TV). Pokud ji máš, připoj telku i mobil na stejnou Wi-Fi síť a první krok máš za sebou.

 

Aplikace na ovládání TV mobilem

A co dál? Vlastníš-li chytrou telku, můžeš si  do mobilu stáhnout některou z aplikací určených k ovládání TV mobilem. Mezi oblíbené patří například aplikace Android Remote Control nebo SmartThings, existuje jich ale mnohem víc.

Ale pozor: ovládání těmito aplikacemi je možné pouze v případě, že máš chytrou televizi umožňující připojení přes Wi-Fi.

Funkce Teleport aneb kouzelný TV ovladač do mobilu

Telku lze nicméně ovládat i v případě, že jsi majitelem „obyčejného“ televizoru bez připojení k internetu, a to ani nemusíš používat Bluetooth a zašmodrchané kabely. Zachráncem ti v tomto případě bude naše internetová televize Kuki!

 

V Kuki totiž najdeš vychytanou funkci Teleport. Když napáruješ svůj mobil ke službě Kuki a aktivuješ Teleport přes mobilní aplikaci a TV, hned telku můžeš smartphonem ovládat. Jestli nemáš smart TV, nevadí – stačí ti náš set-top box Arris 4302. Takže se připojíš z mobilu k internetu, zapneš Kuki na obou zařízeních, spustíš funkci Teleport a rázem je z tvého smartphonu ovladač!

Vyzkoušet Kuki ZDARMA

Teleport toho umí víc než ovládání

Funkce Teleport v Kuki dokáže proměnit mobil v televizní ovladač, ale nabízí i další vychytávky. Především umí spustit pořad z jednoho zařízení na jiném, takže když například sleduješ svůj oblíbený pořad na tabletu, po zapnutí Teleportu jej snadno přeneseš třeba na televizní obrazovku, a to i se zvukem.

Pokud tě zajímají další podrobnosti o funkci Teleport, najdeš je zde.

Seznam se s Kuki, máš ji na 14 dní zdarma

Čteš o internetové televizi Kuki poprvé? Jde o telku nabitou více než 145 TV kanály a stovkami filmů i seriálů. Můžeš ji sledovat jak na televizoru, tak v mobilu nebo tabletu. Kdykoliv a odkudkoliv.

 

Prvních 14 dní máš Kuki k vyzkoušení zdarma. Tři dny před koncem zkušebního období tě e-mailem upozorníme, že využívání televize Kuki zdarma končí. Po uplynutí bezplatného období se automaticky zaúčtuje předplatné na další měsíc. Pokud nebudeš chtít přejít do placené verze Kuki, stačí službu zrušit ještě před uplynutím 14denní zkušební doby – tím pádem nic nezaplatíš.